PROGRAMACIÓ

XVI Edició

15-21 de Juliol

15 de juliol

20:00  CONCERT D’INAGURACIÓ MOONWINDS – CARLES MARÍN

Capitolio

Ensemble del Festival – Moonwinds amb Carles Marín.

Carles Marín, piano
Laura Romero, actriu

Moonwinds
Juan A.Ferriol,oboé
Higinio Arrue, fagot
Jose Miguel Lluna, trompa
Alba Sanz, flauta
Joan Enric Lluna, clarinete

 

Programa:

  • L.VAN BEETHOVEN: “Quintet per a vents i piano” amb Carles Marín
  • S.PROKOFIEV: “Pere i el llop”, amb actor/actriu

15 de juliol

20:00 CONCERT GASTRONÒMIC

Terrassa lateral Capitolio.

Quintet L1 Brass

Cap del quintet: Guillem Torró.

16 de juliol

20:00 CONCERT GUANYADORS INTERCENTROS  / COR A CAU D’ORELLA

Capitolio

Programa:

1ªpart

Sofía Gutierrez, soprano
Roberto Rumenov, piano

Obres de Chopin,Schumann,Brahms i Strauss

2ªpart

Cor “a cau d’orella”
Mónica Perales, direcció
Victoriano Goterris,piano

• O frondens virga – Hildegarda von Bingen (1098-1179)/ Drew Collins (1975)
• Historietas del viento – Alejandro Yagüe (1947-2017) Text: F. García Lorca (1998-1936)

• Tundra Ola Gjeilo (1978) – Text: Ch. A. Silvestri
• Pater noster Xabier Sarasola (1960)
• Cançó de navegar – Pere Mateu Xiberta Text Rosa Leveroni
• Marinero en tierra J.R. Gil-Tàrrega (1962) – Text: Rafael Alberti (1902-1999)

17 de juliol

20:00 DIETARI MATILDE SALVADOR – ENSEMBLE GREGAL

Capitolio.

Francesc Aguilar Cortina, violí i arranjaments musicals
Patricia Genís, violí
Dimas Moreno i Montoro, violoncel
Mª Belén Sánchez García, piano
Grup de dolçainers i tabaleters
María de los Llanos, veu
Mª Luisa Jesús, actriu
Miki Garofalo, director escènic

18 de juliol

19:00 PASSEJADA CULTURAL- MUSICAL PER GODELLA

L1 Brass Quintet
Arnau Aixa, trompeta
Guillem Torró, trompeta
Edgar Rodríguez, trompa
Jesús Victorio, trombó
Manel Arocas, tuba

 

Lloc d’inci: Clot de Barrabàs.

19 de juliol

20:00 CONCERT JOVES TALENTS

Vila Eugenia

 

19 de juliol

23:00 JOVES TALENTS/CUAREIM QUARTET

Villa Eugènia

CUAREIM QUARTET
Rodrigo Bauzá, violí
Federico Nathan, violí
Olivier Samouillan, viola
Guillaume Latil, violoncel

Programa 

  • Danza de un lugar cercano –  Rodrigo Bauza
  • Anteo – Olivier Samouillan
  • En Ton Ile – Guillaume Latil
  • Samba Latente – Federico Nathan
  • Gerundio – Rodrigo Bauza
  • Les amants de Barbes – Guillaume Latil
  • Chorinho em Paris  – Guillaume Latil
  • Naila – Jesus Chuy Rasgado . arrgt : Rodrigo Bauza

20 de juliol

19:30 XARRADA “LA MÚSICA I LA NATURA”- CONCERT VEU & PIANO

Villa Eugènia

Socis Associació Amics Música de Cambra de Godella
Quintet de Joves Talents
Vicent Alonso i Pasqual Pastor (moderadors)

Adriana Mayer: Mezzo-soprano

Sergio Campayo Sánchez: Piano

21 de juliol

20:00 CONCERT DE CLOENDA

Capitolio.

ORQUESTRA DEL FESTIVAL GODELLA, MOONWINDS SINFÓNIC amb l´alumnat del curs de cambra i el cor participatiu.

Direcció orquestra: Joan Enric Lluna
Director cor : Jose Ramón Tárrega

Programa:

  • J.RUTTER : “A Ukranian Prayer” (Una pregària per Ukraina).
  • L. VAN BEETHOVEN: Mar Calmat i pròsper viatge  Op.112 (Meersstille und Glückliche Fahrt)
  • L. VAN BEETHOVEN: Simfonia no. 6, “Pastoral”

 

Información de la asociación
Associació Amics Música de Cambra Godella

G-98269533
Plaza Ermita, 4
46110 Godella (Valencia)

Contacta con nosotros

¡Pregunta todo lo que quieras!

¡Suscríbete a nuestra newsletter!

Únete a nuestra newsletter y te informaremos de todos los eventos y novedades de la Asociación de Música de Cambra de Godella.

¡Gracias por unirte!